Kitap Bastırmak, BuDukkan markasıdır ve bu güvencede hizmet sunar. WhatsApp ve GSM: 0 553 187 32 61 Müşteri Hizmetleri:0 850 304 22 03
Yazar Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Yazar Kayıt
Tilkikitap yayınevinin fırsat ve imkanlarından yararlanmak için başvuru yapın.
Hemen Başvuru Yapın
Yazar Hizmetleri
AnasayfaSıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl başvuru yapabilirim?

Sitemizdeki uygun paketi seçerek kitap yayını için başvurunuzu yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bölümün altındaki "BAŞVURU YAP" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kitap yayın süreci ne kadar sürüyor?

Yayın paketinizi seçerek ödemeyi yaptıysanız, sözleşme tarihinden itibaren bir ay sonunda kitabınız baskıdan çıkmış oluyor. Bu süre hiçbir şartta 3 ayı geçemez, geçtiği takdirde yayınevi olarak bize yaptığınız ödemenin tamamını eksiksiz olarak iade ediyoruz. Bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmamış olmamıza rağmen, yazarın hakkını korumak adına bu durumu sözleşmede belirtiyoruz.

Gönderilen her dosyayı yayına alıyor musunuz?

Hukuksal ve legalite çizgisi içerisinde gönderilen her dosya metin değeri olarak baskıya uygun olarak değerlendirdiği müddetçe yayınlanmaktadır.

Kitap basımı içib dosyamı nasıl göndermeliyim?

Dosyanızı word tarzında yaygın yazım programlarının herhangi birinde dosya olarak gönderebilirsiniz.

Yazdıklarımı bilgisayara geçmeden gönderebilir miyim?

Maalesef bilgisayara geçilmemiş dosyaları incelemeye alamıyoruz.

Dosyamı ne kadar zamanda değerlendirirsiniz?

Dosyanız elimize geçtiği andan itibaren 24 saat içerisinde ön inceleme ve hazırılığı tamamlayarak size dönüş yapıyoruz. Bu ön inceleme ve hazırlık aşamaları ücretsiz hizmetler olup yazarlar bu aşamadan sonra hiçbir sebep göstermeksizin çalışmayı durdurabilir. Yazar için hiçbir bağlayıcılığı yoktur.

Göndereceğim dosyayı nasıl hazırlamam gerekiyor?

Göndereceğiniz dosya tek bir dosya içerisinde olmalıdır. Mesela bir öykü kitabı yazdınız, ve 5 farklı öykü mevut. Bunların her birini ayrı ayrı dosyalamak yerin tek bir belge içine ve yayınlanmasını arzu ettiğiniz sıralamayla kaydedin.

 

Yayınlanmasını istedğim kitap dosyamda fotoğraf ve resimler var ne yapmalıyım?

Yayınlanmasını istediğiniz kitap içerisinde fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. var ise bunları da metinde nerede bulunmasını istiyorsanız buraya yerleştirin fakat bunları ayrıca orjinal haliyle de gönderin. Çünkü word dosyası içerisine kaydettiğiniz bu dosyaların çözünürlükleri düşecektir. Metinde nerede olması gerekiyorsa aynı yerde olması bizim metninizi daha kolay anlamamızı sağlayacaktır.

Fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. dosyaları gönderirken kaliteli baskı yapabilmemiz için minimum 300 dpi çözünürlükte olmasına dikkat edin.

Ayrıca gönderdiğiniz Fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. dosyaların telif hakkı olmadığına veya kullanım hakkınız olduğuna emin olun. İnternette arayarak bulduğunuz bir çok görsel telifli olabilir. Bu sebeple baskıdan sonra telif davalarına maruz kalabilir, hatta tazminat ödemeye mahkum olabilirsiniz. Bu konuda tereddütleriniz var ise dosyanızı gönderirken bize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza konuyu araştırır, eğer telif sorunu olan görseller var ise size görsel bankalarından yüksek çözünürlüklü alternatifler sunabiliriz. Aksi durumda Yayınevimiz gönderdiğiniz dosyanın tüm içeriğinin yasal haklarının size ait olduğunu değerlendirir.

Kitabımın hangi türe girdiğini bilemiyorum?

Kitabınızın deneme, öykü, hikaye, roman mı olduğu konusunda tereddüt yaşıyorsanız, editörlerimiz ön incelemeden sonra sizin yazın türünüzün hangi sınıfa girdiğini bildirebilir.

İletişim Bilgileri

Kitap Basımı ve Kitap Yayını Hizmetleri
Telefon         : 0 553 187 32 61
Web             : www.kitapbastirmakistiyorum.com

Numaranızı Yazın Sizi Arıyalım